Zanzibar Turu - Türk Hava Yolları ile

 • 6 Gece 7 Gün
1749 $ dan itibaren Fiyat Teklifi İste

T.C. VATANDAŞLARI VİZEYE TABİDİR. TANZANYA VİZESİ 50 USD KARŞILIĞI KAPIDA ALINABİLMEKTEDİR. VİZE UYGULANACAK PASAPORTLARDA DÖNÜŞ TARİHİ İTİBARİYLE 6 AY GEÇERLİ SÜRE BULUNMASI GEREKMEKTEDİR.


TUR PROGRAMI

1. GÜN                   ISTANBUL / ZANZİBAR
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 567 sefer sayılı uçağı ile 19:50’de Zanzibar’a hareket. Uçakta gece yolcuuğu.

 2. GÜN                   ZANZİBAR
Yaklaşık 7,5 saatlik bir uçuşun ardından, yerel saat ile 03:10’da Zanzibar’a varış. Pasaport ve bagaj alım işlemlerinin ardından, özel karşılama ve sizi bekleyen aracımız ile otelinize transfer. Otele yerleşme ve serbest zaman. Yorgunluğunuzu atabilir ya da deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde. (Check-in saatinden çok önce varılması sebebiyle, varışınızı takiben odanızı alabilmek adına, bir gün önceki gecenin de satın alımını yapmanızı tavsiye ederiz)

3. GÜN                   ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz güneş ve kumdan istifade fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenmekte olan Yunus İzleme Turuna katılabilirler. Yarım günlük bu turda, adanın en güney noktasındaki Kzimkazi Balıkçı Köyüne gidiyoruz. Dünyanın en çok yunus barındıran bu koyunda, Zanzibar’a özgü ahşap teknelerle denizde açılıyoruz. Uygun bir yerde duran tekneden denize atlayıp yunuslarla birlikte yüzme şansını da yakalayabileceğimiz bu turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

 4. GÜN                   ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz güneş ve kumdan istifade fırsatı. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Stone Town & Prison Island Turuna katılabilirler. Bu turumuzda, şehir merkezi olan Stone Town’a geziyoruz. Labirent gibi sokakları, avluları, oymalı kapıları ve pencereleriyle Arap mimarisinden izler taşıyan Stone Town da, Fredy Mercury’nin doğduğu evi ve son olarak da Harikalar Sarayı olarak geçen, Doğu Afrika’nın ilk asansörlü ve Zanzibar’ın ilk elektrikli binası olan; şu an müze olarak kullanılan yapıyı geziyoruz. Kent merkezindeki gezimizin ardından, kentin tam karşısında yer alan Prison Island’a kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşıyoruz. İlk olarak hapishane olarak yapılan bu ada; sonraları kölelerin karantinası için kullanılmış olup günümüzde ise koruma altındaki dev kaplumbağaların ev sahipliğini yapmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. GÜN                   ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz güneş ve kumdan istifade fırsatı. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Blue Safari Turuna katılabilirler. Tüm gün sürecek olan bu turumuzda, Zanzibar Adasının güneybatısında yer alan Menai Körfezi’ne doğru ilerliyoruz. Geleneksel Zanzibar tipi teknelerle Hint Okyanusunun turkuaz sularında süzülüp ilerlerken, duraklayacağımız bazı noktalarda şnorkel ve yüzme imkanı da bulacağız. Tur bitiminde otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.

6. GÜN                   ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz güneş ve kumdan istifade fırsatı. Transfer saatine dek odalarınızı kullanabilirsiniz. 

7. GÜN                   ZANZİBAR
Gece yarısı havalimanına doğru transfer. Türk Havayollarının TK 567 sefer sayılı uçuşu ile 04:05’de hareket. Uçakta gece yolculuğu. Türkiye saati ile 12:55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 


FİYATLAR

FİYATA DAHİL OLANLAR VE EKSTRALAR

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Türk Havayolları ile İstanbul – Zanzibar -  İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Seçtiğiniz otelde 6 gece konaklama
  • Seçilen otele göre yemek planı
  • Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
  • Havaalanı vergisi                   

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • Yurt Dışına Çıkış Fonu            15 TL
  • Kişisel Harcamalar, Bahşişler ve Ekstra Turlar
  • Vize Ücreti     50 USD


ÖNEMLİ NOTLAR

 • Türk Havayolları istediği zaman uçuş saatlerinde değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlandırma en düşük sınıf baz alınarak yapılmıştır. Gidilecek tarih seçildiğinde, uçuş sınıfından doğabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.
 • Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir
 • Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir
 • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.


Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.