Küba Turu - Türk Hava Yolları ile

 • 7 Gece 9 Gün
2499 $ dan itibaren Fiyat Teklifi İste

KÜBA'YA SEYAHAT EDECEK T.C. VATANDAŞLARI VİZEYE TABİDİR.


TUR PROGRAMI

1. GÜN                   ISTANBUL / HAVANA / VARADERO
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 183 sefer sayılı uçuşu ile 01:10 da Karayip denizimin en güzel adalarından biri olan ve komünist rejimin hala devam ettiği sayılı ülkelerden Küba’nın başkenti Havana’ya hareket. Uçakta gece yolculuğu.
Yerel saat ile 08:00 de, puro ve salsanın başkenti Havana’ya varış. Havalimanında sizi bekleyen özel aracınız ile adanın kuzey sahilindeki yarımada üzerine kurulu Varadero’ya hareket. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından otelinize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde. 

2.GÜN                     VARADERO
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz, güneş ve kumdan istifade fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenmekte olan Katamaran Turuna katılabilirler. Sabah erken saatlerde başlayacak bu turda, Küba’nın kuzey sahillerinde tam gün sürecek bir tur yapacak, bölgedeki küçük adaları ziyaret ederek, burada yunuslarla yüzme imkanı da bulabileceksiniz. Öğle yemeğinin de dahil olduğu bu turun sonunda otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

3.GÜN                     VARADERO / CIENFUEGOS / TRINIDAD
Sabah kahvaltısının ardından, otelden çıkışınızı yaparak; özel aracınız ile, tütün endüstrisinin belkemiği olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nin Küba’daki en önemli parçalarından olan Trinidad’a hareket. Yol üzerinde, Cienfuegos şehrine uğrayarak kısa bir şehir turu yapma imkanı. Trinidad’a varışa müteakip yapılacak şehir turunda, Plaza Mayor, Santisima Trinidad Katedrali, Palacio Cantero Müzesi, senkretik kilisesi ve dar sokakları ve tarihi avlularıyla bezeli şehir merkezini görebilirsiniz. Bu gezintinin ardından otelinize transfer ve yerleşme. Geceleme otelinizde.

4.GÜN                   TRINIDAD/ SANTA CLARA / HAVANA
Kahvaltıdan sonra, 1958’deki Küba Devriminde en kilit savaşların yaşandığı Santa Clara’ya hareket. Burada ünlü devrimci lider Che Guevera’nın anıtı ve mozolesi ile tren anıtını ziyaret. Küba tarihi açısından çok önemli yer tutan bu anıtların ziyaretinin ardından, başkent Havana’ya hareket. Varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.GÜN                     HAVANA
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler için Havana şehir turu. Bu tur esnasında, çoğu UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar, eski Amerikan arabaları ile ünlü sokaklar, Fidel Castro’nun devrim nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, El Capitolio, Katedral meydanı, Armas Meydanı, El Morro Kalesi, Prado Caddesi, Hemingway’in gittiği barlar sokağı ve Floridita Bar görülecek yerler arasında. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.

6.GÜN                   HAVANA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Çevreyi gezebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen; meşhur Küba purolarının yapıldığı Pınar del Rio’nun bulunduğu Vinaes Vadisi’ni ziyaret edebilirler. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.  

7.GÜN                   HAVANA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Çevreyi gezebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen; Ernest Hemingway’in yaşadığı yer olan La Vigia’yı; balıkçı köyü Cojimar’ı, Hemingway heykelini, Havana Denizcilik Kulübünü ve Devrim Müzesini ziyaret edebilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.

8.GÜN                   HAVANA / ISTANBUL
Sabah erken alınacak kahvaltının ardından, dönüş için havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türk Havayollarının TK 183 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:00’da İstanbul’a hareket. Uçakta gece yolculuğu.

9.GÜN                   ISTANBUL
Yerel saat ile 09:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


FİYATLAR

FİYATA DAHİL OLANLAR VE EKSTRALAR

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Türk Havayolları ile İstanbul / Havana / İstanbul uçak biletleri
  • Seçilen otellerde 7 gece konaklama
  • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
  • Lokal rehberlik hizmetleri 
  • Havaalanı vergisi                   

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • Yurt Dışına Çıkış Fonu            15 TL
  • Kişisel Harcamalar, Bahşişler ve Ekstra Turlar
  • Küba Vizesi


ÖNEMLİ NOTLAR

 • Türk Havayolları istediği zaman uçuş saatlerinde değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlandırma en düşük sınıf baz alınarak yapılmıştır. Gidilecek tarih seçildiğinde, uçuş sınıfından doğabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.
 • Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir
 • Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir
 • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.


Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.