Kenya Safari Turu - Türk Hava Yolları ile

 • 8 Gece 9 Gün
2499 $ dan itibaren Fiyat Teklifi İste

T.C. VATANDAŞLARI VİZEYE TABİDİR. KENYA VİZESİ 50 USD KARŞILIĞI KAPIDA ALINABİLMEKTEDİR. VİZE UYGULANACAK PASAPORTLARDA DÖNÜŞ TARİHİ İTİBARİYLE 6 AY GEÇERLİ SÜRE BULUNMASI GEREKMEKTEDİR.


TUR PROGRAMI

1. GÜN                   ISTANBUL / NAIROBI
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Türk Havayolları'nın TK 607 sefer sayılı uçağı ile 19:40’da Nairobi’ye hareket. Uçakta gece yolculuğu.

2. GÜN                   NAIROBI
Yerel saat ile 02:25’de Nairobi’ye varış. Pasaport ve bagaj alım işlemlerinin ardından, özel karşılama ve sizi bekleyen aracımız ile otelinize transfer. Otele yerleşme ve serbest zaman. Yorgunluğunuzu atabilir ya da doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Konaklama otelimizde. (Check-in saatinden çok önce varılması sebebiyle, varışınızı takiben odanızı alabilmek adına, bir gün önceki gecenin de satın alımını yapmanızı tavsiye ederiz)

3. GÜN                   NAIROBI – AMBOSELI
Sabah kahvaltısının ardından, Amboseli Ulusal Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Yolculuk yaklaşık 4,5 saat sürmektedir. Yol boyunca, yerel pazarları ve değişik hayvan cinslerini de görebileceksiniz. Kampa varışta check-in işlemleri ve ardından öğle yemeği. Öğle yemeğinin ardından gün batımı safarisine çıkıyoruz. Safaride, leopar, zebra, aslan gibi birçok vahşi yaşama ait hayvanı görme şansımız olacak. Safari bitiminde otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 

4. GÜN                   AMBOSELI
Erken kahvaltının ardından, gün doğumu safarisi için yola çıkıyoruz. 4x4 Jeeplerle yapılacak bu safaride, birçok hayvanı doğal ortamlarında gözlemleme ve birbirinden harika fotoğraflar çekme imkanınız olacak. Tur bitimi otele dönüş ve dinlenme. Günbatımında, muhteşem Klimanjero Dağlarının görüntüsü eşliğinde safari turumuza devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN                   AMBOSELI – LAKE NAIVASHA
Kahvaltıdan sonra Amboseli’deki otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyor ve Naivasha Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5,5 saat sürecek olan yolcuğun ardından, manzarasıyla sizleri büyüleyecek Naivasha Gölü’ne varış ve otelimize yerleşme. Gün batımında tekne turuna çıkıyor ve gölün tadını çıkarıyoruz. Geceleme otelimizde.

6. GÜN                   LAKE NAIVASHA – MASAI MARA
Erken sabah kahvaltısının ardından, Tanzanya sınırındaki, Kenya’nın en büyük rezerv bölgesi olan Masai Mara’ya doğru hareket. Varışta otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Öğleden sonra, gün batımında safari turuna çıkıyoruz. 1.510 kilometrekarelik bir alandan oluşan bu bölge, yüzlerce değişik kuş cinsine ve yüze yakın memeli türüne ev sahipliği yapmaktadır. Doğal yaşam alanlarında gözlemlediğimiz bu hayvanlarla beraber gün batımını seyrediyoruz. Safarinin ardından otele dönüş ve geceleme otelimizde.

7. GÜN                   MASAI MARA
Sabah kahvaltısının ardından tam günlük safari için yola çıkıyoruz. Safari esnasında, Masai kabilelerinin yaşadığı köyleri ziyaret edeceğiz. Bu köylerde, Masailerin nasıl yaşadığına, geleneklerine ve kültürlerine tanık olacak; el işi takılarından ya da süs eşyalarından alışveriş yapma olanağı bulacağız. Safari bitiminde otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

8. GÜN                   MASAI MARA – NAIROBI
Erken sabah kahvaltısının ardından, Nairobi’ye doğru hareket. Yaklaşık 6 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından, Nairobi’deki otelimize varış, otelimize yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, Nairobi’de bulunan Zürafa Merkezi’ni ziyaret edebilir ya da Nairbi’yi keşfetmek üzere şehri gezebilirler. Geceleme otelimizde.

9. GÜN                   NAIROBI – İSTANBUL
Sabah erken saatte, dönüş için havalimanına doğru hareket. Bagaj teslim ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayollarının TK608 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Yere saat ile 11:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


FİYATLAR

FİYATA DAHİL OLANLAR VE EKSTRALAR

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Türk Havayolları ile İstanbul – Nairobi - İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Seçtiğiniz otelde 8 gece konaklama
  • Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
  • Belirtilen tüm safariler
  • Belirtilen tüm turlar
  • Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
  • Havaalanı vergisi
  • Lokal rehberlik hizmetleri                  


  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • Yurt Dışına Çıkış Fonu            15 TL
  • Kişisel Harcamalar, Bahşişler ve Ekstra Turlar
  • Vize Ücreti     50 USD


ÖNEMLİ NOTLAR

 • Türk Havayolları istediği zaman uçuş saatlerinde değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlandırma en düşük sınıf baz alınarak yapılmıştır. Gidilecek tarih seçildiğinde, uçuş sınıfından doğabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.
 • Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı oda da kalması halinde geçerlidir
 • Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir
 • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Otellerin Check-in saati 14:00 ve Check-Out saati 12:00 dir.


Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.